گامی بلند برای حضور موفق در المپیک ریو

محمدرضا داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال ایران که برای شرکت در سی و چهارمین اجلاس جهانی فدراسیون جهانی والیبال در کالیاری ایتالیا به سر می‌برد توانست یک گام بزرگ برای رسیدن تیم ملی ایران به تنها قله فتح نشده آن یعنی المپیک بردارد.

داورزنی در این خصوص اظهار داشت: در این اجلاس که با حضور نمایندگان 210 کشور از 220 کشور عضو برگزار شد، تمام تلاش‌مان را کردیم تا با توجه به قهرمانی ایران در مسابقات قهرمانی آسیا در دو دوره گذشته و موفقیت‌های اخیر این تیم، میزبانی مسابقات قهرمانی مردان آسیا در سال 2015 را به دست بیاوریم.

وی اضافه کرد: بر اساس اعلام فدراسیون جهانی والیبال از سال 2015 قهرمان قاره آسیا نیز مانند قاره‌های دیگر، سهمیه‌ای مجزا برای المپیک خواهد داشت. ما حتی میزبانی مسابقات زیر 23 سال آسیا را هم قبول کردیم و نامزد میزبانی زیر 23 سال جهان هم بودیم تا مجموعه والیبال ایران به اهداف بزرگ خود برسد ولی پس از مذاکرات و بررسی‌هایی که انجام دادیم میزبانی قهرمانی مردان آسیا را در عوض دیگر میزبانی‌ها بدست آوردیم.

رئیس فدراسیون والیبال گفت: میزبانی این رقابتها با توجه به صعود تیم قهرمان به المپیک نامزدهای زیادی داشت و خیلی از کشور رایزنی‌هایی کرده بودند تا بتوانند میزبان این رقابتها شوند و خوشبختانه توانستیم کاری کنیم تا ایران به عنوان میزبان این رقابتها معرفی شود که این موضوع مهمترین و بهترین دستاورد این سفر و شرکت در کنگره جهانی بود و می‌تواند راه ایران را برای صعود مسابقات المپیک 2016 هموار کند.

/ 0 نظر / 16 بازدید