بانوان تیر انداز ناجیان ایران شدند.

رقابتهای تیراندازی 10 متر تفنگ بادی بانوان بازی‌های آسیایی امروز دوشنبه به وقت محلی برگزار شد که طی آن نجمه خدمتی از تیم ایران توانست بالاتر از تمام رقبای آسیایی خود بایستد و مدال طلا را به خود اختصاص دهد. نزدیک‌ترین رقیب وی در این مسابقه نرگس امام قلی‌نژاد بود که نقره گرفت. در این ماده حریف چینی سوم شد.

همچنین در بخش تیمی تفنگ بادی 10 متر، تیم بانوان کشورمان توانست نخستین مدال کاروان کشورمان را به نام خود ثبت کند. در این ماده نجمه خدمتی با ثبت امتیاز 417.2 چهارم شد. پس از او نرجس امام قلی‌نژاد با 416.3 در رده هفتم قرار گرفت و الهه احمدی هم با امتیاز  412.3 نوزدهم شد. تا مدال نقره تیم ایران حتمی شود.

اما بعد از آن داوران متوجه شدند ورزشکار چینی در نگهداری اسلحه مرتکب خطا شده و به همین خاطر این ورزشکار از جدول انفرادی خارج شد تا ایران به صدر جدول برود و رنگ مدال کشورمان طلایی شود. چینی‌ها که این مساله را نمی‌پذیرفتند، اعتراض زیادی کردند و سرانجام با نفوذی که داشتند، رای را برگرداندند تا رنگ مدال ایران طلایی نشود.

برپایه این گزارش و با توجه به کسب یک مدال طلا و دو نقره از سوی بانوان تیرانداز کشورمان در بازی‌های آسیایی اینچئون، کاروان ایران به رده‌بندی مدالی این مسابقات وارد شد و در رده نهم قرار گرفت. همچنین تیم چین هم صبح امروز توانست موقتا به صدر جدول رده‌بندی این رقابتها برسد.

/ 0 نظر / 14 بازدید